Köpeğim, Kendinden Küçük Olanlara Saldırıyor

Eğitim içeriğini görmek için Üye olmalısnız.

Lütfen Giriş yapınız. (Üye değil misiniz? Şimdi katılın.)
r

Uyarı

Eğitim öncesinde ve sonrasında köpeğinin küçük canlıları kovalayıp, kovalamayacağını test etmek için asla savunmasız canlıları kullanmamalısın. Uzman eğitmenden onay almadan “tedbirsiz” şekilde küçük canlılara yaklaşmamalısın. Etrafta küçük canlılar varken tedbirlerini almış olmalısın. Sonuçta; iç güdüler bastırılabilir ama tamamen yok edilemezler.

Köpeğinde görülen saldırgan davranışlar sonucu çevrendeki insanlar ve diğer canlılar ciddi zarar görebilir. Burada genel olarak sorunun sebepleri ve çözümleri üzerinde durdum. Ama hiç bir tavsiye ve öneri, konusunda uzman bir eğitmenden alınacak eğitimin önüne geçemez.

Köpeğin, saldırgan tutumlar sergiliyorsa çözüm için “uzman köpek eğitmenine” danışıp birebir eğitim alman gerekebilir. Konusunda uzman kişiler doğru değerlendirme yapabilir ve köpeğine uygun eğitim programı sunabilir.

Saldırganlık ciddiye alınması gereken “Davranış Bozukluğudur”. Bu yazıyı okuduğunda yazarın feragat ettiğini kabul etmiş sayılır ve tüm sorumluluğu üstlenmiş olursun.