Köpeğim Kedilere Saldırıyor

Eğitim içeriğini görmek için Üye olmalısnız.

Lütfen Giriş yapınız. (Üye değil misiniz? Şimdi katılın.)
r

Uyarı

Kedi ve köpeğinin bir arada yaşaması için vereceğin eğitimin hiç bir anında kedinle köpeğini yalnız bırakmaman tavsiye edilir. Daha önceki saldırganlık konularında da belirttiğim üzere “Saldırganlığın düzeltilmesi” özel eğitim gerektirebilir. Bu dönemde hiç bir canlının zarar görmemesi için, burada bahsedilen ya da bahsedilmeyen tüm tedbirleri alman gerekiyor.

Köpeğinde görülen saldırgan davranışlar sonucu çevrendeki insanlar ve diğer canlılar ciddi zarar görebilir. Burada genel olarak sorunun sebepleri ve çözümleri üzerinde durdum. Ama hiç bir tavsiye ve öneri, konusunda uzman bir eğitmenden alınacak eğitimin önüne geçemez.

Köpeğin, saldırgan tutumlar sergiliyorsa çözüm için “uzman köpek eğitmenine” danışıp birebir eğitim alman gerekebilir. Konusunda uzman kişiler doğru değerlendirme yapabilir ve köpeğine uygun eğitim programı sunabilir.

Saldırganlık ciddiye alınması gereken “Davranış Bozukluğudur”. Bu yazıyı okuduğunda yazarın feragat ettiğini kabul etmiş sayılır ve tüm sorumluluğu üstlenmiş olursun.